Poród i karmienie piersią a astma

Poród i karmienie piersią a astmaOceń:
Poród i karmienie piersią a astma

Poród

Poród jest jest na pewno stresującym wydarzeniem dla młodych rodziców. Natomiast każda przyszła mama powinna, zgłaszając się do szpitala, poinformować lekarza prowadzącego, że choruje na astmę. To bardzo ważne.

Jeżeli poród odbędzie się drogą cięcia cesarskiego, należy poinformować o swojej astmie również anestezjologa, który będzie prowadził znieczulenie. Jeżeli w ostatnim czasie przyjmowałaś steroidy doustne (np. Encorton, Encortolon, Metypred), powiedz o tym lekarzowi. Udając się do szpitala zabierz ze sobą całą dokumentacje medyczną. Pamiętaj też o zabraniu ze sobą stosowanych leków.

Karmienie piersią

Astma ani leczenie stosowane w astmie nie jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią. U chorych na astmę, podobnie jak i u kobiet bez tej choroby, karmienie piersią jest najlepszą metodą żywienia małego dziecka. Wykazano, że karmienie piersią, w porównaniu z karmieniem niektórymi rodzajami pokarmów sztucznych, może zmniejszać ryzyko uczulenia u dziecka. Karmienie dziecka w pierwszym okresie jego życia wyłącznie piersią może ponadto zmniejszać ryzyko rozwoju astmy.

Data utworzenia: 04.02.2010
Udostępnij:
Wysłanie wiadomości oznacza akceptację regulaminu

Publikacje, którym ufa Twój lekarz

Medycyna Praktyczna jest wiodącym krajowym wydawcą literatury fachowej. 98% lekarzy podejmuje decyzje diagnostyczne lub terapeutyczne z wykorzystaniem naszych publikacji.

 

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Lekarze odpowiadają na pytania

  • Podejrzenie astmy zawodowej - czy mogę dalej pracować?
    Odkąd zacząłem nową pracę mam duszności. Przypuszczam, że jestem uczulony na któryś z surowców i dlatego na pewno wybiorę się do alergologa. Bardzo zależy mi na tej pracy, co powinienem zrobić?
  • Leczenie astmy u kobiet ciężarnych
    Czy istnieją dowody na skutki niedotlenienia płodu w czasie ciąży? Wiem, że niekontrolowana astma oskrzelowa może prowadzić do niedotlenienia dziecka. Moja astma wymknęła się spod kontroli i mój lekarz alergolog powiedział, że już może być za późno.

Przychodnie i gabinety lekarskie w pobliżu

Leki

Korzystając ze stron oraz aplikacji mobilnych Medycyny Praktycznej, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz zgodnie z polityką Medycyny Praktycznej dotyczącą plików cookies