Biegnij Amelio!

Patronat medialny MP

Film, który jak żaden inny pozwala uwierzyć w cuda!
Premiera 29. września 2017

Tytułowa Amelia (Mia Kasalo) jest chorującą na astmę nastolatką, która wspólnie z rodzicami udaje się w okolice Tyrolu, by podjąć się kolejnej kuracji. Walka z chorobą jest dla dziewczyny źródłem frustracji, złości i buntu. Amelia nie chce aby problemy ze zdrowiem były dla niej ograniczeniem, dlatego postanawia przemierzyć okoliczne góry. Pomaga jej w tym nowo poznany rudowłosy przyjaciel Bart (Samuel Girardi), z którym zweryfikuje prawdziwość lokalnej legendy, mówiącej o tym, że zdobycie górskiego wierzchołka ma uzdrawiającą moc.

Biegnij Amelio! w niezwykle poetycki sposób pokazuje narodziny wielkiej przyjaźni i siłę determinacji. To nie jest typowa niemiecka komedia młodzieżowa, odróżnia ją język oraz błyskotliwy humor. To się po prostu dobrze ogląda. Ujmujące i żywe postaci harmonijnie połączone z odpowiednią dawką sytuacyjnego dowcipu i zabawnych dialogów. Film otrzymał aż 7 prestiżowych nagród – w tym Kryształowego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie 2017 w kategorii Generation kPlus – i 6 nominacji na międzynarodowych festiwalach.


Reżyseria: Tobias Wiemann
Scenariusz: Natja Brunckhorst, Jytte-Merle Böhrnsen
Produkcja: Tom Blieninger, Philipp Budweg
Wiek: 10+
Produkcja: Niemcy/Włochy 2017
Czas: 97 min

Data utworzenia: 21.09.2017
Biegnij Amelio!Oceń:
Zobacz także
Wysłanie wiadomości oznacza akceptację regulaminu
    • dasza
      2017-09-22 12:08
      Uwaga, zostało uzyte słowo "cuda". Czyżby MP zwracała się w stronę średniowiecznych praktyk? Stajecie się Ziębistami? Oczywiście jest to sarkazm, gdyby ktoś nie zrozumiał, mający na celu pokazanie, ze niektóre środowiska medyczne w internecie, w prowadzonych przez siebie fanpagach przeginają w komentarzach.odpowiedz

Publikacje, którym ufa Twój lekarz

Medycyna Praktyczna jest wiodącym krajowym wydawcą literatury fachowej. 98% lekarzy podejmuje decyzje diagnostyczne lub terapeutyczne z wykorzystaniem naszych publikacji.

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Lekarze odpowiadają na pytania